MENÜ
FEDEZD FEL MAITRIT

 pranoterápia és masszázs, spirituális tanácsadás, fájdalmak, csontok, izületek kezelése,
szenvedélybetegségek gyógyítása, fogyás, frissítő talpmasszázs 


Ma már olyan sok káros anyag, és szennyezés ér minket, a sok autó, a sok mesterséges adalék az élelmiszerben, hogy egyre több a megbetegedés. A mai kor egyik fő betegsége az allergia, ami a szervezet védekezőképességét veszi igénybe, a sok mesterséges anyagnak és a sok méregnek köszönhető, ilyen pl.: a légszennyezettség is, de az ivóvíz a talaj és a levegő is tele van káros méreganyagokkal. Ez ellen védekezni, nagyon nehéz, hiába szedjük a mesterséges vitaminokat, hiába mozgunk, a szervezetünk egyre nehezebben dolgozza fel a méreganyagokat, így a megbetegedések száma is egyre több. Ebben segít a búzafűlé, amely a káros anyagok kiürítésével segít leküzdeni a betegséget, még az olyan súlyosat is, mint a rák.

Sajnos egyre kevesebb természetes táplálékot fogyasztunk el, hiszen a reklámok és az élelmiszerpiac, igen sok mesterségez íz és aromatartalmú étellel lát el minket, és a nagy rohanásban inkább ezeket fogyasztjuk és vásároljuk.

A búzafű lé egy igen összetett anyag, amely rengeteg ásványi anyagot, vitamint tartalmazz, és a benne található klorofil is nagyban hozzájárul a jótékony hatásához. Kutatók kimutatták, hogy a klorofil képes a benzingőz és a kipufogógáz káros anyagait is hatástalanítani, és más méreganyagokkal is könnyedén elbánik.

Azáltal hogy tisztítja a méreganyagoktól szervezetünket, vérünk is jobb lesz, ezáltal sokkal energikusabbak és mozgékonyabbak leszünk, és ellenállóbbak a betegségekkel szemben. Kutatások bizonyították, hogy akik rendszeresen fogyasztották, nem voltak náthásak, nem lettek allergiások, és más környezeti hatással szemben is ellenállóbb lett a szervezetük.

 

 
 

 

 

És még egy igen különleges alkotóeleme a búzafű lének a folyékony oxigén, amely szervezetünkbe jutva, serkenti az emésztés, javítja az agy működését, ezáltal a tiszta gondolkodást, és a sejtek jobb vérellátást is biztosítja. Mivel a folyékony oxigén magukat a véredényeket tágítja ki, ezáltal a vérnyomásban és a szívbetegségekben is hatásos, mivel javul a vérkeringés, és a sejtek vérellátása. Számos kutatás igazolta, hogy a rákos sejteknél a folyékony oxigén igen gyors gyógyulást eredményezett.

A lében található klorofil pedig a szervezet vashiányát és magát a vérszegénységet is megszünteti. Ne feledjük a búzafűlét, nagyon sokan fogyasztják, és kutatók is régóta foglalkoznak vele, jó pár éve már. De e mellett a búzafűlé rendszeres fogyasztása, segít a máj és az epe működésében is, a benne található choline segít megelőzni a zsírlerakodást, vagyis zsírlebontó hatása is van.

Azáltal hogy kiűzi szervezetünkből a méreganyagok nagy hányadát, segít leküzdeni a kellemtelen testszagot, és a szájszagot is. Ma már vannak olyan rágók is, amelyekbe a gyártó klorofilt tett, így hatástalanítva a kellemtelen szájszagot.

Amikor arról olvasunk, hogy 70 éves emberek megfiatalodtak ettől a csodálatos növény levétől, vagy, hogy rákos emberek gyógyultak fel betegségükből, gondolhatjuk, na persze a véletlen. De ha a világon sok országban és sok embertől olvassuk és halljuk ugyanezt, akkor talán érdemes elgondolkodni rajta, hogy a legjobb orvosság a természetben rejlik.

 

 

Naturahirek.hu:    A KEMOTERÁPIA előbb megöli a rákbeteget, mint maga a betegség

 

 

 Miközben egy kutatócsoport azt vizsgálta, hogy a rákos sejtek miért olyan ellenállóak, végül rábukkant egy sokkal fontosabb felfedezésre. Kutatás közben a csapat felfedezte, hogy miközben a kemoterápia erősen károsítja az egészséges sejteket, azokat egyben arra is ösztönzi, hogy egy olyan fehérjét termeljenek, amely tulajdonképpen üzemanyagot ad a tumor növekedéséhez. Ezen túlmenően, a daganatot még ellenállóbbá teszi a jövőbeni kezelésre is.

A Nature Medicine cimü folyóiratban a kutatók arról számolnak be, hogy a kutatás eredményei “teljesen váratlanul” érték őket. A kemoterápia hatásait vizsgálva a bizonyítékok jelentős DNS károsodást figyeltek meg prosztatarákban szenvedő férfiaknál. Ez egy jó nagy pofon a legtöbb olyan orvosi szervezetnek, akik szerint a kemoterápia az egyetlen lehetőség arra, hogy a rákos betegek még évekig éljenek.

 

A hírt a korábban hasonló kutatások is alátámasztják, miszerint a kemo és a vele járó drága gyógyszerek a daganatok kezelésére alkalmatlanok, sőt rengeteget rontanak a helyzeten. A rák elleni gyógyszerekről azt találták, hogy a daganatot “áttétessé teszik” és masszívan megnövelik méretüket is fogyasztásuk után. Ennek eredményeként, a ” terápia” gyorsabban megöli a beteget mint maga a betegség.

 

 

 

 A  Citrom

 

 

A citrom az egyik legértékesebb és legsokoldalúbb gyümölcs. Bár magas citromsav- és C-vitamin tartalmának köszönhetően erőteljesen tisztító hatású ital, tanácsos a citromlevet vízzel hígítva és csak mértékkel fogyasztani. Az a megfelelő hígítási arány, ha fél citrom levét két-három deci vízbe csavarjuk. Adhatunk hozzá mézet is. Ha 2-3 naponként fogyasztunk el ennyi citromlevet, az elegendő szervezetünk egyensúlyban tartásához. Reggeli előtt fogyasztva a citromlé hatásosan és kíméletes módon tisztítja a gyomrot és a vékonybelet. A citromlének sok gyakorlati haszna van.
 
• A torokfájás csillapítására jó módszer, ha kétóránként hígítatlan citromlevet permetezünk a fájdalmas területre. A lé baktériumölő tulajdonságának köszönhetően már néhány órán belül enyhíti a fájdalmat.
 
• Ha érezzük a nátha közeledtét, tanácsos a nap folyamán elfogyasztani több pohár vízzel hígított citromlevet
 
 • Vérzéscsillapításra úgy használjuk, hogy először megmossuk a sérült bőrfelületet, majd citromos vízzel kezeljük.
 
• A citromlé mindezeken kívül hatásos antioxidáns. Ha más gyümölcs- és zöldséglevekbe vagy gyümölcssalátákhoz adjuk, azok elszíneződését megakadályozza, és tartósítja azokat.
 
• Saláta önteteknél, levesekbe savanyításnál használjuk, héja igen ízletes süteményekbe. Héjában található citromolaj baktériumölő, élénkítő, lázcsillapító, szív- és érfalerősítő, vérnyomásszabályozó, vérképző, gyomorsavcsökkentő, hasnyálmirigy-szabályozó, méreg-telenítő. Vigyázat! A citrusfélék héját penészedés ellen E-230 bifenillel kezelik. Csak kis mennyiségben fogyasztható veszély nélkül.
 
• Szúnyogcsípés ellen dörzsöljük be bőrünket citromhéjjal, vagy testápolóba kevert citromolajjal. Kellemes illatú, a szúnyogok pedig utálkozva átpártolnak a szomszédunkhoz."

 

Photo: CITROM

 

 

 A citromfűről:

 

CITROMFŰ "A nyugalom gyógynövénye"

A citromfüvet a nép mézfűnek, méhfűnek, citromszagú melisszának, orvosi citromfűnek, igaz nádrafűnek, macskaméznek is hívja.

Hatóanyagai:

Illóolaj – 45 százalékban geraniol, 50 százalékban citronellál, citrál, citronellol és linalool –, keserűanyagok, flavonoidok, triterpének.

 

 

 A citromfű 13. tulajdonsága:

 

1.

A citromfüvet kiváló idegnyugtató, félelem- és feszültségoldó hatása miatt zöld Seduxennek is nevezik. Megakadályozza, hogy a nyúltvelőből az agykéregbe jussanak a stresszhelyzetekben keletkező információk, de az idővel gyógyszerfüggést okozó szintetikus szerekkel szemben nem árt, nem okoz függőséget, csak megnyugtat. Ideges eredetű palpitáció (szívdobogásérzés) esetén pozitívan befolyásolja, normalizálja a vegetatív idegrendszer diszharmonikus működését. Lassítja a gyors, zakatoló szívverést, ha a fekvő helyzetben levő beteg szívtájékára nyers citromfűleveleket tesznek; ezeket előzőleg érdemes kicsit megpuhítani húsklopfolóval, így hatóanyaguk a bőrön keresztül jobban beszívódik. Erősíti a központi idegrendszert, mert nemcsak a nyúltvelőre hat, hanem közvetlenül az agykéregre is.

2.

Segít migrénes fejfájás és szédülés, fülzúgás, valamint idegi alapon létrejött allergia (a bőr viszkető, fájdalmas piros foltosodása), illetve asztmatikus görcs esetén.

3.

Gyógyítja a melankóliát, a depressziót, főként, ha serkentő hatású gyógynövényekkel – bosmentával, szomoljai szeklicével, szárított matéval – kombinálod. 

 4.

Drog- és alkoholelvonó kúra alatt csökkenti a kellemetlen elvonási tüneteket.

5.

A változókorban levő nőknél megszelídíti a hangulati hullámzásokat. Jobb a hatása, ha cickafarkfűvel, komlóval, zsályával és orbáncfűvel kombinálod.

6.

Része az álmatlanság elleni teakeverékeknek. 50-50 g komlóhoz, macskagyökérhez és galagonyához keverj hozzá 15 g citromfüvet, a keverékből 1 evőkanálnyit főzz 1 percig 2,5 dl vízben. 15 perc áztatás után szűrd le, és fél órával lefekvés előtt idd meg. A szintetikus altatókkal szemben nem okoz reggeli bódultságot, „másnaposságot”.

7.

Megszünteti az idegi alapú gyomorbántalmakat, megnyugtatja a gyomrot. Gyomorrontáskor, hasmenés esetén segít megelőzni a komolyabb tüneteket, különösen, ha diólevéllel 1:1 arányban kevered. A keverékből 1 evőkanálnyit főzz 1 percig 3 dl vízben, 10 percig hagyd ázni, majd szűrd le, és 4 óránként 1-1 dl-t igyál belőle.

 

 

8.

Javítja a bélműködést, és mivel csökkenti az erjedési-rothadási folyamatokat, illetve nem engedi elszaporodni a káros baktériumokat és gombákat, alkotórésze a tisztító-méregtelenítő teakeverékeknek. Kúra közben meg is nyugtatja a beteget.

9.

Hatásos mindenféle hasüregi fájdalom, kellemetlenség esetén. Felfúvódás ellen édesköménnyel és ánizzsal, menstruációs fájdalmak enyhítésére cickafarkfűvel, kamillával és majoránnával kombináld.

10.

Az epeutakat lazítja, ezzel javítja az epe munkáját.

11.

Külsőleg reumatikus fájdalmak enyhítésére, zúzódások, véraláfutások kezelésére használd szeszes kivonatát. Hatékonyabb lesz a gyógymasszázs is, ha a vállizmokra, a keresztcsontra fölkent krémbe citromfűolajat cseppentesz, és a stresszpontokat ezzel masszírozod.

 

 

12.

A citromfű-illóolaj az aromaterápia egyik leghatékonyabb szere feszültség oldására akár otthon, akár autóvezetés közben, akár hivatali ügyintézés közben. Már egyetlen csöppje is megnyugtatóan hat, sőt környezetedre is. Természetes megnyugvást hoz negyedórás pihenés az aromaterápiás gyógyfürdőben (a meleg fürdővízbe 2 csöpp citromfű-illóolajat tedd).

13.

A homeopátia is felhasználja a citromfüvet nyugtalanság, felfúvódás, húgyúti betegségek ellen. A virágzáskor, 14.00 óra körül szedett gyógynövényből D5 potenciájú esszenciát készítenek. Mellékhatást, mérgezést nem okoz, várandós és szoptató anyák is bátran alkalmazhatják.

 

 

 

Házi citromfű-készítmények

 

  • Forrázat: 1 teáskanálnyit forrázz le 3 dl vízzel, 15 percig hagyd állni, majd leszűrjük, szűrd le és 3 részre elosztva egy nap alatt idd meg.
  • Főzet: 1 maroknyit főzz 3 percig 4 dl vízben, majd szűrd le, és 2 részre elosztva egy nap alatt idd meg. Segít migrén, szédülés, idegi alapú krízis esetén.
  • Koncentrált főzet: 2 maroknyit főzz 3 percig 1 liter vízben, majd szűrd le, és lemosásra, masszírozásra, hüvelyöblítésre használd.
  • Bor: fél maroknyit 24 órán keresztül áztass 1 liter fehérborban. Naponta 1 dl-t igyál belőle, kétfelé osztva.
  • Pálinka: 1 résznyit 10 napig áztass 9 rész 40 százalékos vodkában, majd szűrd ke. Rossz emésztés, feledékenység és fokozott érzékenység esetén naponta 1 kávéskanállal fogyassz belőle, vízbe vagy tejbe keverve. Külsőleg borogató-, masszírozószerként alkalmazd.
  • Karmelitacseppek: 3 maroknyit 10 napig áztass 1 liter 40 százalékos tiszta szeszben, amelybe 3 teáskanál angyalfűgyökeret és egy szelet citromot is tettél. Szűrd le, 3-3 db fahéjjal és szegfűszeggel ízesítve még 48 órán keresztül érleld, majd ismét szűrd le, és hűvös, sötét helyen tárold. Naponta 3 alkalommal 20-25 cseppet fogyassz belőle; külsőleg masszírozásra használd.
  • Gyógyfürdő: 1 maroknyit tegyél 1 liter vízbe, melegítsd föl, majd 15 perc áztatás után szűrd le. A kéz és a láb fürdetésére, migrén esetén a homlokra tett hideg borogatásként alkalmazd.
  • Nyers levél: ragtapaszként helyezd rovarcsípésre, sebekre, zúzódásokra.

 

 

 

Herpesz gyógyítása citromfű segítségével :

 

A citromfű vírusölő hatását eredményesen hasznosíthatjuk a szájszéli herpesz, illetve a női nemi szervek herpesze elleni harcban. A sebet az alábbi eljárások bármelyikével kezelheted:

 

  • Egyszerű citromfűteával mosogasd.
  • A citromfű szeszes kivonatába áztatott vattával törölgesd.
  • A szeszes kivonatot keverd hidratáló krémbe, és azzal kenegesd.
  • Gyógyjégkockával jegeld. A jeget a következőképpen készítsd el: főzz citromfűteát, s miután kihűlt, jégkockatartóba öntve fagyaszd le. Amikor kezdődő herpeszt észlelsz, vegyél elő egy jégkockát, és szorítsd a viszkető helyre.

 

------------------

 

 

A leghatásosabb fájdalomcsillapító szerek a természetből

 

Photo: A leghatásosabb fájdalomcsillapító szerek a természetből

A fájdalomcsillapító gyógyszerekhez könnyű hozzászokni, ezért a természet adta lehetőségeket is érdemes kihasználni. A gyümölcsök-fűszerek fájdalommérséklő hatásosa azonban nagyban függ az étrendtől: ahhoz, hogy igazán hassanak, a gyulladást felerősítő ételeket száműzni kell az étrendből.

Világszerte egyre többen szenvednek krónikus fájdalomtól - elsősorban hátfájástól, ízületi fájdalmaktól, illetve visszatérő, tartós fejfájástól. A fájdalomcsillapító gyógyszerek átmenetileg enyhítik a kínokat, ám könnyen hozzászokást is eredményezhetnek.

Segíthetnek azonban a fájdalmat enyhítő élelmiszerek, feltéve, ha a fájdalomtól küzdő vállalja, hogy alapjaiban átalakítja étrendjét, és többek között felhagy a gyulladásos folyamatokat fenntartó és felerősítő élelmiszerek fogyasztásával. Az alábbi összeállításban felsorolt zöldségek-gyümölcsök és fűszerek akkor hatásosak tartósan, ha párhuzamosan az étrendből kikerülnek a készételek, valamint a finomított szénhidrátok. Ez utóbbi kategóriába tartoznak a tészták, a kenyerek (különösen a fehér kenyér), a sütemények vagy a cukros gabonapelyhek.

1. Cseresznye: ízületi gyulladásra, köszvényre, izomfájdalmakra
Ajánlott adag: napi 45 szem

A cseresznyében található antociánok erőteljes antioxidánsok. Nem csak a gyulladásos folyamatok kialakulását akadályozzák meg, a fájdalomérzetet fenntartó enzimek termelődését is gátolják - csakúgy, mint például az aszpirin. A kutatások szerint egy tál cseresznye reggelire akár 25 százalékkal csökkenti a gyulladást jelző markerek értékét. Egy másik vizsgálat szerint azok a hosszútávfutók, akik hét nappal egy verseny előtt naponta kétszer 3 deciliter cseresznyelét fogyasztottak, kisebb izomfájdalomról számoltak be a verseny után.

2. Gyömbér: migrénre, köszvényre, izomlázra
Ajánlott adag: napi egynegyed teáskanál

A gyömbért hagyományosan gyomorfájdalmak, tengeri betegség és hányinger ellen alkalmazták. A bélgázok lebontásával és egy, a bélben található, hányást serkentő receptor gátlásával fejti ki e hatását. Az új kutatások szerint azonban aszpirinszerű hatása is van: gyulladásgátlóként enyhíti a migrént, a köszvényt és az izomfájdalmakat.

A gyömbér számtalan módon felhasználható: belereszelhető gyümölcslevekbe, turmixba, ázsiai ételekbe, de fogyasztható teaként is. Ilyenkor érdemes vékony szeletekre vágni, és 10-15 percen keresztül főzni a teavízben.

3. Áfonyalé: gyomor- és bélfekélyre
Ajánlott adag: napi egy pohár

A fekélyek kialakulásának alapja a Helicobacter pylori baktérium túlszaporodása. A kórokozó a gyomor és a vékonybél védőrétegét támadja meg. Hagyományos gyógymódja az antibiotikum, de áfonyalével a kórkép meg is előzhető, ugyanis a gyümölcs meggátolja a kórokozó megtapadását a gyomor védőfalán. Három héten keresztül napi egy pohár áfonyalé a H. pylori fertőzések csaknem 20 százalékát számolja fel - gyógyszer nélkül. Fontos tudni azonban, hogy csak a százszázalékos gyümölcslé hatásos, a cukrozott lé felerősíti a szervezet gyulladásos folyamatait. Aki túl töménynek találja, hígíthatja vízzel.

4. Lazac, hering, szardínia: hát- és nyakfájásra, ízületi fájdalmakra
Ajánlott adag: heti 2-3 alkalommal

A tengeri halakban található omega-3 zsírsavak megakadályozzák az erek elmeszesedését, így biztosítják többek között, hogy a porckorongokhoz megfelelő mennyiségű oxigén és egyéb tápanyag jusson el. E tápanyagok hiányában a porckorongok idővel egyre sérülékenyebbek.

Az omega-3 zsírsavak gátolják továbbá a gyulladásos folyamatokat az erekben és az idegekben, valamint védik a szívet, és javítják a hangulatot is - ami a fájdalomérzet szempontjából szintén nem elhanyagolható, hiszen a rosszkedvű ember erősebbnek éli meg a fájdalmat, mint a kiegyensúlyozott.

Fájdalomcsillapításhoz azonban jelentős mennyiségű omega-3 zsírsavat kell fogyasztani, ehhez pedig táplálékkiegészítőre lehet szükség: a Surgical Neurology című szaklapban megjelent vizsgálat napi 1200 mg vagy ezt meghaladó mennyiségű omega-3 zsírsav esetén igazolta a háti és nyaki fájdalmak mérséklődését.

5. Kurkuma: ízületi fájdalomra, vastagbélgyulladásra
Ajánlott adag: napi egy teáskanál

Az ajurvéda évezredek óta alkalmazza a curryt fájdalomcsillapításra, illetve emésztési panaszokra. A curry fűszerkeverék egyik alapfűszere, a kurkuma azonban gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik: mérsékli az ízületi gyulladásokat, és az idegrendszerre is előnyös hatású.

Aki nem kedveli a curryt, a kurkumát önmagában is rászórhatja salátára, párolt zöldségre, vagy belekeverheti joghurtba. A kurkumában található kurkumin - ez az a vegyület, amely az ízületi fájdalmat mérsékli - felszabadulását elősegíti, ha az ételben fekete bors is található.

6. Joghurt: irritábilis bél szindrómára
Ajánlott adag: napi egy-két doboz

A probiotikus hatású - hasznos baktériumokat tartalmazó - joghurtok enyhítik a gyomor- és bélfájdalmakat, mérséklik a gyulladásos folyamatokat, és a felfújódásra is gyógyírt jelentenek.

7. Kávé: fejfájásra
Ajánlott adag: napi két eszpresszónyi koffein

A kávé szűkíti az ereket, ezek kitágulása ugyanis fejfájást idézhet elő. Ezentúl a koffein felerősítheti a fájdalomcsillapító gyógyszerek hatását is. Fontos tudni azonban, hogy a kávé csak akkor működik fejfájás-csillapítóként, ha valaki nem rendszeres kávéfogyasztó, azaz a szervezete nincs hozzászokva a koffeinhez.


8. Menta: irritábilis bél szindrómára, fejfájásra
Ajánlott adag: napi egy pohár tea

A mentalevéltől friss lesz a lehelet, de a mentaolaj enyhíti az izomgörcsöket is, emiatt hatásos a görcsökkel járó irritábilis bél szindróma esetén. A mentaolaj csillapítja a fejfájást is: ebben az esetben a halántékra vagy a csuklóra csöpögtetett esszenciális olajat érdemes belélegezni.

9. Csípős paprika: köszvényre
Ajánlott adag: napi fél teáskanálnyi por

A csípős paprikában, chiliben található kapszaicin a fájdalomérzékelő receptorokat célozza meg. A hagyományos szájon át történő fogyasztása mellett használhatunk kapszaicin tartalmú krémeket is, amelyek célzottan alkalmazhatók a problémás területeken.

 

 

 

 --------------------------

 

 

A gyömbérről

 

 

 

 

Photo: GYÖMBÉR
(Zingiber officinale)

Népies neve: gyömbérgyökér

 

 

 -------------------------------------------

 

 

http://www.paramed.shp.hu/hpc/web.php?a=paramed

Túlsúly oka és a védekezés olajokkal

 

protein
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

 


Mi az a LEPTIN ? 


AMERIKAI EGYETEMEN KUTATJÁK A leptin MŰKÖDÉSÉT ÉS HATÁSÁT A SZERVEZETRE.  

JELENTŐS SZEREPE VAN A TESTSÚLY SZABÁLYOZÁSÁBAN. 

MIÉRT??


Mert a leptin egy hormon a hipotalamuszban, és az a feladata, hogy az EMBER KARCSÚSÁGÁRA VIGYÁZZON. 


HOGYAN? 


A LEPTIN  tiszte szerint az energiafelhasználást szabályozza a szervezetben. Ha kicsi az energiafelhasználás, csökkenti az étvágyat. Így szabályozza a testsúlyt, szabályozva a szénhidrát-fehérje arányát.

Ettől maradunk karcsú, kívánatos „konfekció” méretű tagjai a társadalmunknak. 


Miért van mégis egyre több túlsúlyos ember? 


Sajnos az egyre több művi beavatkozásnak köszönhetően egyre több élelmiszerünk veszti el természetes állapotát. Ettől olyan fehérjék képződnek, amelyek gátolják a LEPTIN működését, így az képtelen szabályozni az energia felhasználását, ezért a felesleges energia zsírként rakodik le elsősorban a hasunkon. 


A három fehérje közül az egyiket sikerült gyógyszerrel hatástalanítani. Ez hozott bizonyos eredményeket. A másik kettő semlegesítésére még folynak a kutatások. Állatkísérletekben már biztató eredmények vannak. 


Addig mire vigyázzunk? 


(Omega-6+Omega-3 =F vitamin


Omega 6 


Régen az állatok –sertés, marha-, legelőn táplálkoztak. Ma szójával, kukoricával etetik őket, hogy gyorsabban hízzanak, és jobban tejeljenek. Mi a baj ezekkel? Az, hogy csupa omega-6 zsírsavat tartalmaznak. Omega -3 alig található bennük.

MIÉRT BAJ EZ? Azért, mert az omega-6 zsírsav rideggé, merevvé teszi a sejtfalat, és segít a zsír lerakódásában. Gyulladást okoz, és növeli a triglicerid szintet. Fokozza a zsírlerakódást, tehát hizlal. A hidrogénezett élelmiszer fokozza a lerakódást 


Omega-3 


Az omega-3 rugalmassá teszi a sejtmembránt, csökkenti a zsírszövetet és a triglicerid szintet, valamint a gyulladásokat. 
Ezeket az anyagokat a szervezet nem tudja előállítani. Csak természetes úton, a táplálékkal juthatunk hozzá. (esszenciális). Erősen növeli az immunrendszer hatékonyságát. Csökkenti a magas vérnyomást, a stroke veszélyét, szívbetegségeket, depressziót, izületi fájdalmakat, Alzheimer-kórtól is véd. 


Miben találunk (alfalinolénsavat) omega-3 zsírsavat? 


Len, lenolaj (hidegen préselt) 
Repceolaj 
Dió 
Tökmag 
Hal (hering, makréla, tokhal, szardella, lazac) 
Karfiol, brokkoli, kelbimbó, szójabab, sárgadinnye, vese bab, kínai kel 
Sötét levelű zöldségek 
Halolaj 


Mindkét zsírsavra szükségünk van. Egyetemi kutatások szerint a helyes arány: 25% omega-6, és 75% omega-3 .

 

Az említett betegségek kockázata –különösen idősebb korban-, erősen csökkenthető ennek az aránynak a betartásával. 

 

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------

 

A dió

 

 

Share on facebookShare on emailShare on print

2008, november 6 - 19:06 — Antal Vali

A diófa nálunk őshonos növény; a honfoglaló magyarság vándorlásai során már megismerkedett vele, és itt régi ismerősként találta, gyűjtögette és fogyasztotta termését. A diófák szinte összefüggő állományban a folyókat kísérő galériaerdőkben fordulnak elő; legismertebb eredeti termő-helyük Tiszacsécse és Milota környékén található, ahonnan jó fajtái is származnak.

A diófának úszó termése van, ezért kedveli a folyók árterületét, de a madarak is terjesztik. A néphit szerint azok a legjobb fák, amelyeket a varjak ültettek, mert ők a nagyobbakat és a könnyebben feltörhetőket kedvelik. A kertekben is gyakran tapasztaljuk, hogy az elhullott és fel nem szedett dióból tavasszal erős növésű magonc serdül.

 

 

A magyar ember hagyományosan szereti a diófát. Sokat ültettek belőle a legelők köré, az utak mellé, a szőlők közé és a kertekbe. Sajnos, a nagyüzemi táblák kialakítása során sok tízezer diófát kellett kivágni. Helyettük a kiskertekben szaporodott a diófák száma, és az érdeklődés különösen azóta fokozódott, amióta oltványcsemetéket is forgalomba hoznak. Ez korán termőre fordul, és érvényteleníti a régi rigmust: Ezt a fát nagyapám ültette, árnyékában nem ült, gyümölcsét nem ette! A korszerű dióoltványokat manapság már nem az unokák számára ültetik.

Latin neve: Juglans regia, azaz "Gyomor- és bélhurut ellen véd"

Népies neve: kulcsos dió

 

A növény leírása: 

 

A diófafélék (Juglandaceae) családjába tartozik. Perzsiából és Közép-Ázsiából származik. Gyorsan növő, hosszú életű fa. Kertek, gyümölcsösökbe, házak udvarára gyakran ültetik, utak mellett is számtalan helyen megtalálható. Csonthéjas termése a dió.

A diófa, másként olaszdió májusban virágzik, még mielőtt a levelei kifejlődnek. A friss leveleket gyűjtsük június közepén, amíg még könnyen átszúrhatjuk és felfűzhetjük a szárításhoz. A zöld dió burkát közvetlenül az érés előtt, mielőtt megbarnul, az érett termést pedig szeptemberben szedjük.

 

  •      ../../stream/index.php?cmd=im.thumb&path=%7B0%7D/diofa3.jpg&u=9270

 

 

A sokhasznú dió:

 

 

  • Régen fejtetű ellen is használták a diót.
  • A likőripar is előszeretettel alkalmazza.
  • A diókopácsból jó fapác készíthető. 
  • A diófa ellenálló, keménysége miatt egyik legértékesebb fa a fafaragók és asztalosok körében.
  • A diókopácsot olívaolajban megfőzve jó hajkenőt ad.
  • A szép és nemes diófa ábrázolása sok nép kultúrájában megtalálható.
  • Erős illata állítólag elriasztja a bogarakat.
  • A méhek atkafertőzése ellen is kiválóan alkalmazható.
  • Juglans rendszertani nevét a "Jovis glans" (Jupiter makkja, azaz heréi) elnevezésről kapta.
  • Értékes tápanyagai és magas tápértéke miatt érdemes naponta egy-két szem diót elfogyasztanunk.
  • A diófélékben bővelkedő étrenddel megelőzhetjük az infarktus veszélyét. 
  • A dióbél kalóriatartalma hozzávetőleg a marhahúséval azonos, egyesek nyelvét, száj-nyálkahártyáját viszketést okozva irritálhatja!
  • A dióavar erős hatóanyagai és a lomb sűrű árnyéka miatt a diófa alatt sok növény nem él meg, illetve ezért lombját össze szokták gyűjteni. 
  • Gyógyászati célra a növény levelét, termésének külső húsos burkát (diókopács), és a népi gyógyászatban a csonthéjon belül a terméseket elválasztó, éretlenül nagyon keserű hártyát hasznosítják. A levelet csak a fáról szedjük, és a szép egészséges levelet kell gyűjteni a száráról lefosztva. Gyűjtési ideje: június-augusztus. A diókopácsot diószüretkor, szeptember táján kell gyűjteni. Ehhez érdemes kesztyűt húzni, mert lemoshatatlanul sötétbarnára színezi a kéz bőrét. A gyűjtött kopácsot jól szellőző helyen szétterítve alaposan meg kell szárítani, de a már megromlott, penészes részeket előtte és közben el kell távolítani.

Milyen hatóanyagokat tartalmaz?

A levéldrog naftokinon származékokat (juglont), cserzőanyagokat (ellágsav-származékokat), flavonoidokat, illóolajat tartalmaz. A diókopács juglont és hidrojuglon glikozidokat tartalmaz, valamint más keserűanyagokat, cseranyagot, C-vitamint, nyomokban illóolajat, inozitot is megtalálhatunk benne.

Mire jó?

 

  • Külsőleg bőrbetegségekben, pattanások, kelések, fekélyek, ekcéma esetén lemosásra, borogatására alkalmazzák, aranyér ellen pedig a növényből készített ülőfürdő javallott.
  • Belsőleg csak a népgyógyászat használja elvétve. A gyógyszeripar száműzte, mint gyógynövényt, pedig a diólevél jó féreghajtó, a dió vértisztító hatású, illetve gyomor- és bélhurut kialakulása esetén is alkalmazzák.
  • A diókopács főzetét izzadás, bél- és gyomorhurut esetén javasolják.
  • Maga a termés telítetlen zsírsavakat tartalmaz. Növényi omega 3 zsírsavtartalma igen gazdag.
  • A kemény héjú gyümölcsök előnye, hogy kitűnő E-vitamin források. A dió csökkenti a szívbetegség kockázatát, megelőzhtjük vele a szívinfarktust. Tiamint és niacint tartalmaz. 
  • A vegetáriánusok számára is igen hasznos, mert megfelelő fehérje és ásványi-anyag forrás. Átlagosan 75 dg dióból lesz 30 dg dióbél. A dióbél magas tápértékű, ízletes. 186 g fehérjét, 570 zsírt, 117 g szénhidrátot, 17 g szerves sót, 28 g rostot tartalmaz kilogrammonként. A dióolaj gazdag telitettlen zsirsavakban és 72 % linolsavat omega zsírsav), valamint 20 % fehérjét és többféle vitamint is tartalmaz.
  • A dió húspótló étel is lehet. A vegetáriánusok sok olyan tápanyaghoz juthatnak, amelyeket az ember hagyományosan állati táplálékokból vehet fel. Például fehérjéken kívül a B-vitaminok, a foszfor, a kálium, a vas, a réz. Amikor a diót kenyérfélével egészítjük ki, az étrendünk egészséges arányában fogja tartalmazni az összes esszenciális aminosavakat. A dió, mint E-vitamin forrás is jelentős.
  • A diólevél főzete segíti az emésztést, vízhajtó, vérképző és vértisztító hatású.
  • Fürdőként alkalmazva csökkenti a gyulladással járó bőrtüneteket, a gyulladásos megbetegedéseket, hatásos az izületek állapotának a javítására, és a csontritkulás folyamatait is lassítja.

 

 

 

                                                   

 

  •                          ../../stream/index.php?cmd=im.thumb&path=%7B0%7D/diofa2.jpg&u=8057

 

Felhasználása:

 

  • Gyógytea: 2 teáskanálnyi levelet 100 ml vízzel leöntünk, amit felfőzünk, és negyed óra állást követően leszűrjük. Használata gyomor- és bélhurut ellen javallott. Eredményesen alkalmazhatjuk cukorbetegség és sárgaság ellen is. Étkezések előtt kell kortyolgatni belőle. Hígabb főzete (250 ml vízhez 1 teáskanál diólevél forrázva) emésztést serkentő, vértisztító és méregtelenítő hatású. Féreghajtásra: 20 gr diólevelet főzzünk meg 1/2 l vízben és a szüredéket reggel, kávé helyett üresen, vagy mézzel fogyasszuk. Az erősebb diólevél főzet gyógyítja a fagydaganatot. Csak kúraszerűen fogyasztható!
  • Élvezeti tea:  mivel a diólevélnek finom íze van, teakeverékekben élvezeti teaként is fogyaszthatjuk. Egy púpozott teáskanál apróra vágott diólevelet, egy kis darab fahéjat és 4-5 szem szegfűszeget 1/4 liter forró vízzel leöntünk, rövid ideig állni hagyjuk, és utána fogyasztjuk. Mézzel, sztíviával vagy juharsziruppal ízesíthetjük. 
  • Borogatás: A borogatást leginkább a bőr enyhe gyulladásai esetén javasolják. Pattanásos bőrre is kiváló tonizáló és borogató szer.
  • Fürdő: Bőrkiütések, bőrbetegségek esetén ajánlott (görvélykór, angolkór, csontszú, csontritkulás, gennyes körömgyulladás, gombás fertőzések esetén is kiváló!). 5 liter vízben forraljunk fel 100 gr diólevelet és öntsük a kád vízhez. 
  • Lemosás a zöld dió levelével: tejkiütés, fejkoszmó, rüh, pattanás, gennyes kiütés, lábizzadás, fehér folyás, fejtetvesség, hajhullás, korpás fejbőr.

 

 ------------------------------------

 

 

Gyógyítás a magyar rovásírás betűivel

 

 

 

A magyar rovásírás, mint gyógymód

Jelmagyarázat a magyar rovásírás elemeivel: beszélgetés Sebestyén Csabával 

Biztosan már Önök is megfigyelték, hogy időnként más színekhez, formákhoz vonzódnak. S előfordult már, hogy hirtelen erős késztetést éreztek a lakás átrendezésére, és a kialakított új tér rendkívül jó irányba befolyásolta közérzetüket. Nos, a színek, formák, mértani elemek igen nagy hatá
ssal vannak ránk, még akkor is, ha nem tudományosan szemléljük. Létezik egy jelgyógyászat elnevezésű gyógymód is, amiről Sebestyén Csaba bioenergetikus, fitoterapeuta, természetgyógyász-festőmővésszel beszélgettünk.

- Az ember ősidők óta használ jeleket, szimbólumokat közérzete és egészsége javítására, védelem céljára, a jószerencse és a boldogság elérésére. Csak gondoljunk az ajurvédikus tudományra, és azon belül is a vasztura, az indiai térrendezésre. Ott jantrá-kat és különféle mandalákat használnak az egészség védelmére, amelyek geometrikus ábrák. 1991-ben 5300 éves emberleletet találtak az Ötztáli Alpokban. A testen jól kivehető párhuzamos vonalak és egyenlőszárú kereszt volt látható. Felmerült a kérdés, hogy ezek vajon gyógyító szándékból, vagy babonából kerültek oda. De Mexikóban az egyik indián törzs még ma is egyenlő szárú kereszteket használ az egészség védelmére, és a nagyobb, pl. 2 méteres keresztek a tér védelmére szolgálnak. Tehát jóformán a világon mindenhol ismerik a szimbólumok gyógyító erejét. A bioenergetikai természetgyógyászati módszernek van egy új, kevésbé ismert ága, az információs energetikai gyógyítás. Ilyen pl. a Körbler-módszer, amit továbbfejlesztve dolgoztam ki saját információs energetikai gyógyító eljárásomat, és elneveztem Rovás-jelmező módszernek. A rovás-jelmező általában egy szimmetrikus jelkör, ami akár 5612 db (típustól függően) 3-6 féle ősi székely-magyar rovásjelet tartalmaz, különféle színekben, sajátos rendszerben. Ez a jelkomplexum képes befolyásolni, energetizálni, harmonizálni a jelmezőn tartózkodó páciens szervezetét. Sokszor már rövid időn belül pozitív fizikai, energetikai, és lelki változásokat okoz a szervezetben és az aurában.

- Hogyan gyógyítanak a jelek ?

- Erich Körbler a 80-90-es években felismerte a mértani formák, a hangok és a színek fizikai hatásmechanizmusát, és bebizonyította, hogy a mértani formák használatával befolyásolni lehet a szervezet egészségi állapotát. Mire alapozta ezt A káosz-fizika törvényeire. Ez a fizikának azon ága, ami a bonyolult rendszerek működésével foglalkozik. Ilyen pl. a hópihe, vagy a karfiol, ami egy fraktál (töredék) alakzat. A káosz-fizika lényege a gyógyítás szempontjából, hogy minden természeti jelenségre, élő szervezetre jellemző a kaotikus tényező, beleértve az embert is. Az emberi szervezet részben kaotikus, de ugyanakkor nyílt rendszer is. A kaotikus rendszerek rendkívül érzékenyek, és ez az érzékenység az egyik kulcs ahhoz, hogy olyan apró, pici ingerek, mint a színek, mértani formák, vagy hangok döntően képesek befolyásolni az ember egészségét.

- Meg van határozva, hogy milyen szín, forma mely betegségekre hat

- Körbler alkotott ehhez egy vektorrendszert, és kifejlesztett egy eszközt - a bioin-dikátort. Ez egy műanyag vesszőből készült egykarú inga, amivel érzékelni lehet a tér elektromágneses tulajdonságait. Ha ezzel az embert vizsgáljuk, érzékelhetőek általa a szervezet különféle állapotváltozásai, és megmutatja azok fokozatait. Az emberi szervezet maga a műszer, az inga pedig a mutató. Jelzi az egészség fázisokat, a szervezet számára kedvezőtlen, ártó hatásokat, és az elviselhetetlen, nagyon ártó hatásokat is.

- Ha megvan az állapotfelmérés, jöhet a gyógyítás. Hogy jön képbe a magyar rovásírás

- A bioindikátor mozgásához tartozik egy-egy gyógyító jel. Kezdve az egy db vízszintes vonaltól, a 8-9 vízszintes vonalig. Ezek felületi gyógyító jelek, de vannak mélyebben, erősebben gyógyítók is. Más jelek kombinációjából Körbler alkotott egy átalakító és egy energetizáló lepedőt. Tehát csoportosította a jeleket. És itt jön a magyar rovásírás! Motoszkált a fejemben az, hogy ha csoportosítom az alkalmas rovásjeleket, befolyásolja-e és ha igen,milyen mértékben a szervezet állapotát. Körbler rendszerében a gyógyuláshoz magára a testre, vagy egy fényképre rajzolunk jeleket. Azonban nem mindenki tűri a testén a rajzolást. Ezért is kerestem más eljárást. Emellett a Körbler- módszerben általában pontos mérésekre van szükség a jelek használatához, az én módszeremben pedig az önkezeléshez nincs szükség sem mérésre, sem bioindikátorra, így a rovásírás egy kézenfekvő megoldás volt... Mi vezetett ide Bár festőművészként képeimen bonyolultabb téri és szimbolikus formaábrázolást valósítok meg, itt az egyszerűség, és a rajzolhatóság volt a fő szempont. Bármilyen mértani forma befolyásolja a szervezet állapotát, ami a rovásírás jeleikre is igaz.

- Csak magukat a jeleket használja, vagy rovásírással írt szavakat is ?

- Távolabbi terveimben szerepel szavak használata, jelenleg - eltekintve a hangzástól - csak a mértani formákat, vagyis az írásjeleket használom. Ezek közül is az l-t, az s-t, és az n-t. Három hangból alkottam meg egy 12 jelből álló jelcsoportot, így született egy alapjel, amit később bővítettem. Folyamatosan fejlesztem ezt a módszert, van ami ötezer, van, ami ötvenegyezer jelből áll. Az alapjel tartós használatra alkalmas, tehát órákig, akár napokig is lehet használni. De sikerült megalkotni olyan jelcsoportokat is, melyek csak rövid idejű behatásra használhatók, mert annyira erős hatásúak. A fejlesztés két irányban folyik. Az egyik a rovásírás elemszámainak emelése, a másik pedig a szerkezet (forma) képzés.

- Hogyan használjuk ?

- Mint mondtam, nem rajzolok a testre, hanem egyszerűen egy személyes információhordozót alkalmazok, ami lehet akár egy névcédula is. A beteg leírja a saját nevét egy kis cédulára, amit ráhelyezünk a jelmezőre. De ez az információhordozó lehet egy körömdarab, egy vércsepp, vagy egy hajtincs is. A tartós használatú jelek közül több tíz, több száz méter hatótávolságúak is vannak. Igen mély a hatásuk, úgy, hogy egyáltalán nem is kell használni névcédulát. Ez már kimeríti a távgyógyítás fogalmát, ami az ötödik mező révén történik. A mértani formák gyógyító hatásáról és a Körbler-féle Új Homeopátiáról (információs gyógyításról) olvasható egy tanulmány világhírű tudósunk, László Ervin „Kozmikus kapcsolatok" című könyvében. A „Gyógyítás az ötödik mező révén" című fejezetből többet is megtudhat az érdeklődő erről a témáról.

- Tehát ön ráteszi a hajtincsemet, és nem kell, hogy egymás mellett legyünk, mégis gyógyít.

- Valakinek elég, ha nézi, vagy megérinti, de jobbára névcédulával, vagy személyes információhordozóval történik a dolog, mert akkor még mélyebb a hatása.

- Milyen betegségeket lehet így gyógyítani ?

- A cél legfőképpen az energiarendszer, az aura befolyásolása, egyensúlyának megteremtése, az energiaszint emelése, a közérzet javítása - az öngyógyító folyamatok támogatása. Jelentősen egyensúlyba hozhatja a csakrákat. Az akupunktúrás pontok közti energiaáramlást is szabályozza. Sőt a rövid használati jelmezők tüneti szinten is segítenek, az erős fájdalmakat is képesek mérsékelni. De krónikus, sőt daganatos problémákban is segít, más természetes gyógymódok együttes használatával!

- Mit jelent a rövid használata ?

- Ez van, akinek pár perc, de lehet egy óra is, és mindig személyre szabott. Mindenkinél másképp hat, nincs általános szabály. Én saját magamon mindent külön-külön teszteltem, volt, amit évekig is... én vagyok az első számú „kísérleti nyúl". Meggyőződtem ezeknek a jeleknek a mély, intenzív hatásáról. Először nem tudtam, hogy mit mennyi ideig használhatok, tehát egy próba-szerencse út volt. Volt, hogy kiderült pl. egy jelcsoport 65 óráig hat, és utána megfordul a hatása. Olyan mértékű túltöltést okoz, ami nagyon erős fájdalomban is megnyilvánulhat. Nagy odafigyelést kíván ez a módszer, minden jelet csak egy bizonyos ideig lehet használni.

- Elképzelhető így az öngyógyítás?

- Megtanítom az önkezelést, de mindig felhívom rá a figyelmet, hogy ez a komplex öngyógyításnak csak egy része. Önálló terápiaként - néhány kivételtől eltekintve - a jelgyógyászatot nem igazán érdemes használni, mert a test, a lélek és a szellem gyógyításában ez a módszer csak egy része lehet az öngyógyító programnak. Ha szükséges, részletes táplálkozás- és gyógynövény tesztet csinálok, ha lelki probléma áll fenn, akkor Bach-virágterápiát is alkalmazok. A holisztikus szemlélet híve vagyok, és ezt ajánlom mindenkinek. A Rovás jelmező módszer csak egy a sokféle gyógymód közül. A rovásjelek használatával nem emberekhez kötött, objektív - folyamatosan keletkező, működő jótékony - építő típusú energiák áradásáról van szó. Használjuk ezeket egészségünk javítására, megóvására!


 

 

Szavazás

A beteg lélek betegséget eredményez
nem hiszem
hiszem
Asztali nézet